Masaż GDS prowadzi do prawidłowego napięcia w ciele człowieka. Patologiczne napięcie powoduje u nas ból, choroby np. napięciowe bóle głowy czy dysfunkcje jak nadmierne napięcie mięśniowe w odcinku lędźwiowym. Wszystkie te problemów można wyleczyć i zapobiegać im poprzez stosowanie profilaktyki.

Częstym problemem w ciele człowieka są złe nawyki czy to w pracy czy w czasie odpoczynku. Ciało niestety to zapamiętuje i usztywnia nasze mięśnie powodując problemy i ból. Dodatkowym czynnikiem powodującym problemy w naszym ciele jest stres jak i nadmiar emocji których nie potrafimy się pozbyć. Za emocjami idą napięcia mieśniowo-powięziowe oraz brak możliwości pozbycia się złych napięć z ciała.

Masaż jest wykonywany poprzez ubranie i nie są używane do tego żadne olejki. Brak olejków zapewnia lepszy kontakt z ciałem oraz dokładniejsze rozluźnienie mięśni. Na samym początku masażu oceniamy postawę ciała pacjenta aby zorientować się gdzie jest najwięcej napięć oraz gdzie ciało zesztywniało. Następnie wykonujemy rozluźnienie mięśni od stóp do głowy koncentrując się na najbardziej napiętych częściach ciała  i nadajemy rytm ciału. Rytm jest bardzo ważny w naszym ciele ponieważ nas rozluźnia to po pierwsze a po drugie bez rytmu nie możemy zmieniać napięć w ciele. Musimy mieć zdolność zmiany pozycji, ruchu czy rozciągliwości a właśnie rytm pozwala nam to wszystko wykonać.